warning: Creating default object from empty value in /home/fizan/domains/fizan.net/public_html/emeklilik/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

SGK prim affı

‘Torba’da esnafa SGK prim affı var

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, sosyal güvenlik mevzuatına ilişkin düzenlemeleri de içeren “torba yasa tasarısı”nın önümüzdeki günlerde TBMM gündemine gelmesini ve bu yasayla birlikte sigorta prim borçlarına af getirilmesini beklediklerini belirtti.

Palandöken, şunları kaydetti:
“Torba yasada yer alan düzenleme gereğince, 12 ay ve üzerinde sigorta prim borcu olanlar, isterlerse bu prim borçlarını yapılandırabilecekleri gibi isterlerse de sigortalılık süreleriyle birlikte prim borçlarını sildirebilecekler. Yani hizmet süresine ihtiyacı olan kişi, prim borcunu yapılandırmayı seçebilecekken, hizmet süresine ihtiyacı olmayanlar herhangi bir ücret ödemeden prim borçlarından kurtulabilecek. Prim borçları ile sildirilen hizmet süreleri, esnafımızın ihtiyacı olması halinde ve hizmet borçlanması yapmak suretiyle sigortalılık süresinden sayılabilecek.”

İçeriği paylaş